Rowerek biegowy skutecznie przygotowuje malucha do nauki jazdy na klasycznym rowerze, wzmacnia jego zmysł równowagi, pozwala również w ciekawy sposób przemieszczać się w przestrzeni i poznawać świat.

rowerek biegowy kokua likeabike spoky

Rowerek biegowy LIKEaBIKE Spoky dla dzieci od 2 lat

Rowerek biegowy jest pozbawiony pedałów. Dziecko, siedząc na wygodnym siodełku używa siły własnych nóg, aby odpychać się stopami od podłoża. Dzięki temu może ono towarzyszyć rodzicom podczas dłuższych spacerów, pieszych wycieczek, a nawet rowerowych wypraw. Nie da się także ukryć, że poruszając się na wygodnym i komfortowym rowerku maluch jest w stanie pokonać zdecydowanie większe odległości niż pieszo. Kiedy dziecko poczuje się pewniej i pozna możliwości takiego środka transportu będzie mogło poruszać się na nim coraz szybciej, nabierając zaufania i pewności siebie. Nauka jazdy na tradycyjnym „dorosłym” rowerze będzie pestką!

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu!

Rowerki biegowe KOKUA są wykonane z najwyższej jakości materiałów, bezpiecznych dla maluchów. Poza trwałością i charakterystycznym, skandynawskim designem charakteryzuje je wyjątkowa staranność wykonania. Ręczna produkcja z drewna pozyskiwanego z lasów o zachowanej równowadze ekologicznej podkreśla wyjątkowość marki. Każdy rowerek, przeznaczony dla młodego adepta jest oznaczony specjalnym certyfikatem, gwarantującym bezpieczeństwo użytkowania.

Pamiętaj, że aby Twoje dziecko mogło korzystać z urządzenia w sposób komfortowy, jego wielkość i parametry powinny być ściśle dostosowane do jego wieku i wzrostu. Nie wszyscy wiedzą, że z rowerów biegowych mogą korzystać już niespełna dwuletnie brzdące! (sprawdź, jak dopasować rowerek biegowy do wzrostu dziecka).

W ofercie KOKUA jest również kilka modeli, stworzonych specjalnie z myślą o starszych dzieciach, które wciąż mają problemy z opanowaniem równowagi. Są one również nieocenione dla dzieci z zaburzeniami motoryki (rower biegowy LIKEaBIKE Maxi wytrzymuje wagę 70 kg!)

Rower biegowy LIKEaBIKE MAXI

Rower biegowy LIKEaBIKE MAXI

Szereg dodatkowych udogodnień, zastosowanych w rowerkach biegowych pozwoli zapewnić Twojemu dziecku odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Należą do nich:

  • Ogranicznik skrętu koła przedniego. Taki mechanizm w skuteczny i precyzyjny sposób zapobiega nagłemu i gwałtownemu skręceniu przedniego koła, co może uchronić dziecko przed kolizją lub bolesnym upadkiem.
  • Dodatkowa amortyzacja zapewniona przez gumowe opony o płytkim bieżniku. Dzięki temu dziecko będzie poruszać się komfortowo, nawet po nie do końca równej nawierzchni.
  • Pełne koła, które zabezpieczają przed wkręceniem rączek w szprychy przez młodszego brata lub siostrę. Koła bez szprych nie będą stanowiły jakże interesującej pokusy dla małych dłoni dziecka.
  • Gumowe uchwyty, wykonane z przyjaznego dla skóry materiału chronią rączki oraz końce kierownicy przed obijaniem.
  • Specjalnie zamocowana kierownica zabezpieczająca dziecko przed uderzeniem i urazami.

W zależności od wybranego modelu, nowoczesne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo dziecka mogą się zmieniać, celem dostosowania ich do wieku i preferencji małego użytkownika. Wybierając rowerek idealny kieruj się przede wszystkim potrzebami i indywidualnymi preferencjami dziecka. Pamiętaj zawsze o kasku!